BH Atomx Lynx Pro 9.0 blue silver black - RH-M
3.415,93 €
-30%
4.879,90 €
incl. VAT
excl. shipping costs
Akku type
720 Wh - X System
Motor type
BROSE SMag
Display
BH i-Remote
E-Bike Components
| Motor manufacturer | Brose |
| Motor type | BROSE SMag |
| Display | BH i-Remote |
| Akku | 720 Wh |
| Akku type | X System |
Gears
| Rear derailleur | Shimano XT 12sp |
| Cassette | Shimano CSM6100 12sp (10-51T) |
| Shifter | Shimano Deore |
| Front derailleur | - |
Brakes
| Brake system | Shimano MT520 4 Piston 203mm |
| Brake levers | Shimano MT520 |
Cockpit & Seating
| Stem | BH Evo 35 Fit |
| Headset | Acros AZX-581 BL. |
| Handlebar | BH Lite 35 780mm |
| Handles | Ergon GE10 |
| Seatpost | Race Face DP Aeffect 31,6 |
| Saddle clamp | Alloy |
| Saddle | Prologo Proxim W350 Stn |
Frame
| Frame | Carbon |
| Frame-Material | Carbon |
| Frame size | 42 |
| Wheel-Size | 29" |
| Fork | FOX 36 FLOAT Performance 160mm 15QR |
| Frametype | Diamant |
Suspension
| Front travel | 160mm |
| Rear shock absorber | FOX FLOAT DPS Performance |
Drive Unit
| Crank | Praxis 32T-165mm |
| Chain | Shimano CNM6100 |
| Front hub | BH |
| Rear hub | BH |
| Bottom bracket | - |
| Set of tires | Maxxis Minion TPI120 Terra EXO TR |
| Spokes | Stainless Steel |
Other
| Pedals | ohne |
| Model year | 2023 |
| Color | Blau |
| Weight | 23,90 |
| Permissible total weight | 165,00 |
| EBikeKategorie | E-Mountainbikes |
| Gender | Unisex |
BLACKWEEKS
-{{UVPPercentDiscount}}%
XMAS25
new {{jahr}}
TOPDEAL
{{#UVP}} {{UVP}} {{/UVP}} {{record.Preis}}*
{{^onStock}}Lieferzeit: {{/onStock}}{{record.Lieferbarkeit}}
More results for

