BH Bikes ATOMe SUV Pro 2023
2.939,93 €
-30%
4.199,90 €
incl. VAT
excl. shipping costs
BH Bikes ATOMe SUV Pro 2023
Akku type
720 Wh - TS System
Motor type
Shimano EP6
Display
Shimano SCEN500
E-Bike Components
| Motor manufacturer | Shimano |
| Motor type | Shimano EP6 |
| Display | Shimano SCEN500 |
| Akku | 720 Wh |
| Akku type | TS System |
| Range Externder compatible | Nein |
Gears
| Rear derailleur | Shimano Deore 11sp |
| Cassette | Shimano CSM5100 11sp (11-51T) |
| Shifter | Shimano Deore |
Brakes
| Front brake | Shimano MT200 180mm |
| Rear brake | Shimano MT200 180mm |
Cockpit & Seating
| Stem | BH Adjustable |
| Headset | Acros AZX-578 BL. |
| Handlebar | BH MTB Alloy Riser 35 720mm |
| Handles | Ergon GP10 |
| Seatpost | BH Alloy 31,6 |
| Saddle clamp | Quick Release |
| Saddle | Selle Royal Look In Confort |
Other Specs
| Luggage carrier | Alumee |
| Stand | Ursus King |
| Front light | B&M Myc 50 Lux |
| Rear light | B&M Toplight |
| Mudguards | Alumee |
Frame
| Frame | City Wave Alloy 28" internal cable routing |
| Frame-Material | Aluminium |
| Wheel-Size | 27,5" |
| Fork | SR Suntour XCR34 LO 120mm 15QR |
| Frametype | Tiefeinstieg |
Suspension
| Front travel | 120mm |
Drive Unit
| Crank | Shimano 38T-165mm |
| Chain | Shimano HG60 |
| Set of tires | Schwalbe Hurricane 27,5X2,4 |
| Spokes | Stainless Steel |
| Wheelset | BH Lite Mach1 Trucky 30 |
Other
| Pedals | Alloy |
| Model year | 2023 |
| Color | Silber |
| EBikeKategorie | E-Trekking-Bikes |
| Gender | Unisex |
BLACKWEEKS
-{{UVPPercentDiscount}}%
XMAS25
new {{jahr}}
TOPDEAL
{{#UVP}} {{UVP}} {{/UVP}} {{record.Preis}}*
{{^onStock}}Lieferzeit: {{/onStock}}{{record.Lieferbarkeit}}
More results for
